Podsumowanie Elektro Dom Pierwszego Kroku Pałuckiego
Elektro Dom Pierwszy Krok Pałucki rozpoczął się od turnieju dla dzieci z rocznika 2014 i młodszych. W piłkarskiej rywalizacji tej kategorii wiekowej na Gminnym Stadionie Sportowym w Wapnie wzięło udział prawie osiemdziesięcioro dzieci, reprezentujących osiem drużyn z siedmiu klubów. Mecze toczyły się dwuetapowo w dwóch grupach i na dwóch boiskach. W trakcie turnieju dzieci mogły bezpłatnie korzystać z dmuchanych zamków. Tryumfatorem został pierwszy zespół Goool Wągrowiec, który wygrał wszystkie mecze. Walka o pozostałe miejsca podium była tak wyrównana, że konieczne okazało się rozpisanie małej tabeli między trzema drużynami. Drugie miejsce wywalczył Pelikan Niechanowo, a trzecie Piaski Bydgoszcz. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Lotnik Poznań, AP Reissa Piła, Goool II Wągrowiec, AP Reissa Szamocin, Unia Wapno. Wyróżnienia indywidualne i upominki otrzymali: Król Strzelców - Jakub Bytyń (AP Reissa Piła), Najlepszy Bramkarz - Szymon Szostak (Lotnik Poznań) oraz Tymon Mendel (Goool Wągrowiec), Michał Dobrzycki (Pelikan Niechanowo), Hubert Reschke (Piaski Bydgoszcz), Adam Knioch (Lotnik Poznań), Kajetan Jarocki (AP Reissa Piła), Antoni Perek (Goool II Wągrowiec), Franciszek Gruszka (AP Reissa Szamocin), Szymon Kosmowski (Unia Wapno).
W sesji popołudniowej, czyli turnieju dla dzieci z rocznika 2011 i młodszych, wzięło udział również około osiemdziesięcioro zawodników i zawodniczek, ale reprezentujących sześć drużyn z pięciu klubów. Rozgrywki toczyły się w jednej grupie na dwóch boiskach. Pogoda zmusiła nas do dwukrotnego przerwania zmagań, przez co dokończyliśmy zawody z małym poślizgiem. W turnieju zwyciężył z kompletem wygranych pierwszy zespół KP Piła, wyprzedzając Goool Wągrowiec i drugi zespół KP Piła. Dalsze lokaty zajęły drużyny: Nielba Wągrowiec, AP Reissa Piła oraz Unia Wapno. Wyróżnienia indywidualne i upominki otrzymali: Król Strzelców - Wojciech Róg (KP Piła - 10 bramek), Najlepszy Bramkarz - Adam Emiliańczyk (KP II Piła) oraz Aleksander Kowalski (KP Piła), Hubert Rożek (Goool Wągrowiec), Aleksander Gesek (KP II Piła), Nikodem Łochyński (Nielba Wągrowiec), Mikołaj Flis (AP Reissa Piła), Jan Słapek (Unia Wapno).
Mecze toczyły się w sportowej atmosferze, według unifikacji i pod czujnym wzrokiem wielu rodziców i kibiców. Warto zauważyć, że zachowywali się oni wzorowo. Nad przestrzeganiem przepisów na boisku czuwali sędziowie KS Wielkopolskiego ZPN - Patryk Panek i Adrian Kołodziejczak, a pomoc medyczną świadczyli w razie potrzeby ratownicy z OSP Wapno - Patryk Wieczorek i Jakub Hałas. Wszystkim uczestnikom zapewniono wodę oraz ciepły posiłek. Przez cały dzień dostępna była kawiarenka, przy której pomagali rodzice zawodników Unii Wapno. W ofercie były napoje ciepłe i zimne, wypieki, owoce i kiełbasa z grilla.
Sponsorem tytularnym Turnieju była firma Elektro Dom. Impreza była współfinansowana przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w ramach programu grantowego oraz firmę Agrii Partner. Namiot oraz wydruki wraz z materiałami papierniczymi zapewniła Gmina Wapno, ławki i stoły udostępniło Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Wapno, nagłośnienie zapewnił Daniel Gorzycki, a dokumentację fotograficzną wykonała Michalina Rochowiak. Medale, puchary i statuetki dostarczyła firma Grawtech, a ciepły posiłek dla drużyn pizzeria Lusia z Wapna.
Dziękuję wszystkim uczestnikom i kibicom - miło Was było gościć!
Dziękuję również za pomoc wszystkim zaangażowanym firmom, instytucjom i osobom, również tym niewymienionym z imienia i nazwiska.
Radosław Piechowiak