Chodzież dała szkołę rywalom
Pierwszy Krok Pałucki w roku 2023 zamknęliśmy turniejem dla rocznika 2011. Wzięło w nim udział osiem drużyn: Goool Wągrowiec, SP 1 Chodzież, AP Reissa Piła, Sokół Damasławek, Olimp Jeżewo, Nielba Wągrowiec, AP Reissa Oborniki i Unia Wapno. Większość spotkań była wyrównana i stała na wysokim poziomie. W eliminacyjnej grupie A aż trzy drużyny zdobyły tyle samo punktów i o awansie zadecydował bilans bramkowy. W grupie finałowej najlepiej poradziła sobie drużyna SP 1 Chodzież, która mimo porażki w pierwszym meczu, wyprzedziła dwa zespoły wągrowieckie - Goool i Nielbę. Tytuł Króla Strzelców zdobył Marcel Rujner (Olimp Jeżewo), a Najlepszym Bramkarzem wybrany został Adam Dzioba (SP 1 Chodzież). Pozostałe wyróżnienia indywidualne trafiły do następujących zawodników: Hubert Rożek (Goool Wągrowiec), Filip Wyrwa (SP 1 Chodzież), Hubert Sury (APR Piła), Przemysław Kostecki (Sokół Damasłwek), Fabian Ziółkowski (Olimp Jeżewo), Nikodem Łochyński (Nielba Wągrowiec), Mateusz Świderski (APR Oborniki), Marcelina Piechowiak (Unia Wapno). Sędzią zawodów był arbiter KS WZPN Jarosław Michalski.
Dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.
#MikroGranty #SerceHonorWalkaDuma #UniaWapno