Trzemeszno najlepsze wśród Młodzików

Pierwszy Krok Pałucki Młodzików nieco się przedłużył ze względu na absencję sędziego, który... nie dojechał po upojnej nocy. Szczęśliwie początkowo prowadzenie meczów wzięli na swoje barki trenerzy, za co bardzo dziękujemy, a w międzyczasie znaleźliśmy rozwiązanie pozwalające im na powrót do normalnych obowiązków.

Rozgrywki grupowe zdominowały cztery drużyny. W grupie A prym wiedli chłopcy z Nielby Wągrowiec, rocznik 2004. Nie przegrali żadnego meczu i nie stracili żadnej bramki. Drugie miejsce z jedną tylko porażką zajęła FA Piła. Kolejne trzy lokaty przypadły klubom, które podzieliły się między sobą dziewięcioma punktami (po trzy na zespół) - Jeziorak Żnin, GLKS Wysoka i Unia Wapno.

Grupę B również wygrała drużyna Nielby, tyle że z rocznika 2003. O wyprzedzeniu MKS Trzemeszno zadecydowała jedna bramka, bo w meczu między nimi padł remis. Trzecie miejsce zajęła Polonia Jastrowie, czwarte Sokół Szamocin, a tabelę zamknął Orzeł Kcynia, w którego szeregach z powodzeniem grała jedyna w turnieju dziewczyna - Agnieszka Kubijk.

Mecz o 9. miejsce rozstrzygnął na swoją korzyść GLKS Wysoka, pokonując Orła. Siódma lokata przypadła wapnianom, którzy wygrali z Sokołem. Pierwszy z półfinałów rozstrzygneły dopiero rzuty karne. W nich MKS Trzemeszno okazał się skuteczniejszy niż młodszy zespół Nielby. Drugim z finalistów nieoczekiwanie został zespół FA Piła, po tym jak zwyciężył starszy zespół Nielby. Na piątym miejscu zameldował się Jeziorak, pokonując Polonię. W bratobójczym meczu o 3. miejsce pomiędzy drużynami z Wągrowca padły dwie bramki, aczkolwiek sędzia uznał tylko jedną. Jak się po meczu okazało zupełnie niełusznie, co odtworzyli na smartfonie rodzice zawodników z Wągrowca. Warto podkreślić, że niezdrowych emocji z tego powodu nie było, wygrała Nielba 2003, a wpadkę arbitra rodzice podsumowali krótkim: "i tak puchar zostaje w rodzinie". Finał pomiędzy MKS i FA dostarczył spodziewanych emocji. W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 1:1; karne lepiej wykonywali piłkarze z Trzemeszna i to oni cieszyli się z końcowego zwycięstwa. Wyróżnienia indywidualne powędrowały do rąk Krystiana Nowaka (Nielba Wągrowiec 2004) - Najlepszy bramkarz, tylko dwa wpuszczone gole, Macieja Siwy (MKS Trzemeszno) - Najlepszy zawodnik oraz Bartosza Jagły - Król strzelców (MKS Trzemeszno - 4 bramki).

Przy turnieju bezinteresownie pomagali rodzice i znajomi Młodzików, za co serdecznie dziękujemy.

1. MKS Trzemeszno.
2. Football Academy Piła.
3. Nielba Wągrowiec 2003.
4. Nielba Wągrowiec 2004.
5. Jeziorak Żnin.
6. Polonia Jastrowie.
7. Unia Wapno.
8. Sokół Szamocin.
9. GLKS Wysoka.
10. Orzeł Kcynia.

Król strzelców: Bartosz Jagła (MKS Trzemeszno - 4 bramki).
Najlepszy zawodnik: Maciej Siwa (MKS Trzemeszno).
Najlepszy bramkarz: Krystian Nowak (Nielba Wągrowiec 2004).