Skra wygrywa turniej Orlików

Tym razem nie popisała się drużyna Sokoła Mieścisko, nie informując o tym, że nie przyjedzie na turniej. Problemu jednak nie było, ponieważ liczną kadrę gospodarzy zamiast dwóch szybko podzielono na trzy zespoły. Otwarcia turnieju dokonał wójt Gminy Wapno Zbigniew Grabowski. Korzystając z obecności złożył organizatorom podziękowania za udaną reaktywację Pierwszego Kroku Pałuckiego, którego zresztą był inicjatorem. Natomiast w ręce Jerzego Krynickiego przekazał gratulacje i życzenia z okazji 20-lecia klubu Jeziorak Żnin.

W grupie A walka o awans toczyła się do ostatniej kolejki, a ostatecznie rywali zdystansował zespół Zjednoczonych Kaczory. Lider podzielił się punktami jedynie z Unią I Wapno. Gospodarzom, którzy zremisowali również w meczu z drugim w tabeli Zamkiem Gołańcz, nie wystarczyło to nawet do zajęcia trzeciego miejsca. W ostatnim meczu przegrali bowiem z Leśnikiem Margonin i wylądowali na czwartym miejscu, przed Unią III Wapno.

W grupie B dwie drużyny nadawały ton rywalizacji: Skra Paterek i Polonia Jastrowie. W bezpośrednim meczu górą była Skra, co miało przełożenie na miejsca w tabeli. Lider punkty stracił tylko w meczu z trzecim Jeziorakiem Żnin. Sokół Szamocin zaliczył nieznaczne porażki ze Skrą i Jeziorakiem, i zajął miejsce czwarte. Tabelę zamknęła Unia II Wapno.

Mecz o 9. miejsce był wewnętrzną sprawą gospodarzy. Unia III okazała się skuteczniejsza od Unii II. Zaraz po tym o 7. miejsce z Sokołem rywalizowała Unia I, jednak bez powodzenia. Półfinały potwierdziły siłę grupy B. Polonia pokonała Zjednoczonych, a Skra zwyciężyła Zamek. Piątą lokatę zajął Jeziorak, odsyłając Leśnika z pokaźnym bagażem goli. Po zwycięstwie nad Zamkiem trzecie miejsce zajęła drużyna z Kaczor. Finał był niesamowicie emocjonujący. Prowadzenie objęła Skra, potem dwie bramki zdobyli jastrowianie. Cztery sekundy przed końcem meczu zespół z Paterka wyrównał i konieczne były rzuty karne. Te lepiej wykonywali piłkarze Skry i tym samym wygrali cały turniej, a Igor Bączek został wybrany Najlepszym bramkarzem. Polonistom na otarcie łez pozostał tytuł Króla strzelców, który trafił do Bartłomieja Sitka. Najlepszym zawodnikiem wybrano Miłosza Wesołowskiego z Jezioraka.

Przy turnieju bezinteresownie pomagali rodzice, rodzeństwo i znajomi Orlików, za co serdecznie dziękujemy.

1. Skra Paterek.
2. Polonia Jastrowie.
3. Zjednoczeni Kaczory.
4. Zamek Gołańcz.
5. Jeziorak Żnin.
6. Leśnik Margonin.
7. Sokół Szamocin.
8. Unia I Wapno.
9. Unia III Wapno.
10. Unia II Wapno.

Król strzelców: Bartłomiej Sitek (Polonia Jastrowie - 8 bramek).
Najlepszy zawodnik: Miłosz Wesołowski (Jeziorak Żnin).
Najlepszy bramkarz: Igor Bączek (Skra Paterek).