Przybyli, zagrali, wygrali

Dzień przed turniejem rocznika 2007 wycofały się dwie drużyny - Radwan Lubasz i GLKS Wysoka, które zostały zdziesiątkowane przez wirus. A jeszcze kilka chwil przed startem ważyły się losy udziału Jezioraka, któremu jednak udało się znaleźć zastępców, również pokonanych przez wirus zawodników.
Rywalizacja w grupach toczyła się już zgodnie z planem. W grupie A mecze były bardzo wyrównane. Pierwsze miejsce, mimo porażki na inaugurację, zajął pierwszy zespół Unii Wapno. Grupę B z kompletem zwycięstw i bez straty bramki zdominowała Sparta Janowiec Wlkp. Na drugim biegunie znalazł się najmłodszy zespół turnieju - Unia II Wapno, składający się (z jednym wyjątkiem) z zawodników z roczników 2008 i 2009.
Ćwierćfinały rozpoczęły się bratobójczym starciem między gospodarzami, które wygrali starsi wapnianie. Spójnia łatwo poradziła sobie z Calcio, Sparta swoim "ulubionym" tego dnia wynikiem (1:0) rozstrzygnęła mecz z Dębem, a Rokita odprawił Jezioraka. W półfinałach jednobramkowe zwycięstwa odniosły Spójnia i Rokita.
Mecze o medale zakończyły się w regulaminowym czasie. Sparta Janowiec Wlkp. w spotkaniu o 3. miejsce pokonała dwiema bramkami gospodarzy. W finale natomiast Rokita Rokietnica wziął rewanż nad Spójnią Białe Błota za przegraną w grupie i wygrał turniej. Złotą bramkę zdobył Król Strzelców - Maksymilian Kara. Najlepszym Bramkarzem wybrano Damiana Kuczewskiego ze Spójni.

Turniej sędziował Jarosław Michalski (KS OZPN w Pile).

1. Rokita Rokietnica
2. Spójnia Białe Błota
3. Sparta Janowiec Wielkopolski
4. Unia I Wapno
5-8. Dąb Potulice, Jeziorak Żnin, Calcio Wągrowiec, Unia II Wapno

Wyróżnienia indywidualne trafiły do następujących zawodników:
Król Strzelców - Maksymilian Kara (Rokita Rokietnica 2007 - 5 bramek).
Najlepszy Bramkarz - Damian Kuczewski (Spójnia Białe Błota Orlik 2007).

Wyróżnieni w swoich drużynach:
- Tomasz Zieliński (Rokita Rokietnica)
- Kacper Brzykcy (Spójnia Białe Błota)
- Patryk Roszak (Sparta Janowiec Wlkp.)
- Kacper Szafranek (Unia I Wapno)
- Wojtek Popiołek (Jeziorak Żnin)
- Sebastian Marasz (Dąb Potulice)
- Oliwier Bartkowiak (Calcio Wągrowiec)
- Mateusz Nowicki (Unia II Wapno).