Powtórka z roz(g)rywki

Komplet uczestników zameldował się 25 listopada na pierwszym turnieju XIV edycji Pierwszego Kroku Pałuckiego. Do rywalizacji w kategorii Młodzików przystąpiło 10 drużyn. W grupie A minimalne zwycięstwa notowali Błękitni Owińska, nie przegrali dodatkowo meczu i awansowali dalej z pierwszego miejsca. Tuż za ich plecami eliminacje ukończyli zawodnicy Skry Paterek. Grupę A zdominował Jeziorak Żnin, zdobywając 10 punktów. Z drugiego miejsca awansował Piast Łubowo - również nie przegrywając meczu, ale notując jeden remis więcej. Kolejność w grupie miała o tyle znaczenie, że dwie ostatnie drużyny (czyli łącznie cztery) musiały w fazie pucharowej rozegrać rundę barażową.
I tak po pięciu meczach z turniejem pożegnały się Unia II Wapno oraz Lechia Kostrzyn Wlkp. W ćwierćfinałach dwukrotnie oglądaliśmy serie rzutów karnych, a żadna z drużyn, które odpadły (Sokół Damasławek, Unia I Wapno, Sparta Janowiec Wlkp., Nielba Wągrowiec), nie strzeliła bramki. Półfinały to był popis bramkarzy. Błękitni w karnych pokonali Piasta, a Skra jedną bramką pokonała Jezioraka. Zespół ze Żnina takim samym wynikiem zapewnił sobie trzecie miejsce. Finał miał dość jednostronny przebieg: Skra odkuła się Błękitnym za porażkę w grupie. Tym samym rocznik 2005 z Paterka wygrał drugi turniej Pierwszego Kroku Pałuckiego w swojej kategorii wiekowej, gdyż dwa lata temu okazał się najlepszy w Orlikach. W finale rozstrzygnęły się także losy korony Króla Strzelców.

Turniej sędziował Jarosław Michalski (KS OZPN w Pile).

1. Skra Paterek
2. Błękitni Owińska
3. Jeziorak Żnin
4. Piast Łubowo
5-8. Sparta Janowiec Wlkp., Nielba Wągrowiec, Sokół Damasławek, Unia I Wapno
9-10. Lechia Kostrzyn Wlkp., Unia II Wapno

Król Strzelców - Marcel Bembnista (Skra Paterek- 5 bramek)
Najlepszy Bramkarz - Wojciech Wencel (Piast Łubowo).
Wyróżnieni w swoich drużynach:
- Igor Bączek (Skra Paterek)
- Aleks Bondyra (Błękitni Owińska)
- Adrian Głowski (Jeziorak Żnin)
- Filip Białas (Piast Łubowo)
- Ksawier Pawłowski (Unia I Wapno)
- Kamil Ciudziński (Nielba Wągrowiec)
- Oliwier Marchwicki (Sokół Damasławek)
- Miłosz Grajek (Sparta Janowiec Wlkp.)
- Kacper Waligóra (Lechia Kostrzyn Wlkp.)
- Paweł Sajnaj (Unia II Wapno).