Nielba zgarnęła (prawie) wszystko

Nie był to co prawda piątek, ale 13 dzień miesiąca i tak dał się we znaki. Kilkanaście godzin przed turniejem wycofała się drużyna SPKiS Krajna Wyrzysk-Osiek, w związku z czym rozgrywki toczyły się w dziewięciozespołowym składzie. Jakby tego było mało, na początku meczu Nielba - Junior zgasło na chwilę światło (wszystko przez wichurę). Nastąpiło to w dodatku w momencie, gdy piłka zmierzała do bramki drużyny z Koziegłów. Zaskoczony bramkarz stanął jak wryty, a futbolówka zatrzepotała w siatce. Trener Nielby Łukasz Osiecki zgodził się, by nie uznawać gola; mecz zaczął się więc od początku, a postawa opiekuna wągrowczan została doceniona nagrodą fair play. Ta sytuacja nie przeszkodziła zresztą Nielbie w zwycięstwie. Mimo tych niedogodności turniej przebiegł sprawnie.

W grupie A prym wiodła właśnie Nielba odprawiając wszystkich rywali z kwitkiem. Z drugiego miejsca do półfinałów awansował Junior Koziegłowy, o czym zadecydowało m. in. zwycięstwo z trzecim w tabeli LZS Grochowiska Księże. Dalsze miejsca zajęły drugi zespół Sparty Złotów i pierwszy Unii Wapno.

Grupa B, poza drugim zespołem Unii, była bardziej wyrównana. Pierwsze miejsce zajęły drużyny, które nie przegrały żadnego meczu - MKS Trzemeszno oraz Leśnik Margonin. Tuż za nimi grupowe zmagania zakończył pierwszy zespół Sparty.

W meczu o 7. miejsce zmierzyły się drugie drużyny Unii i Sparty, a górą byli złotowianie. Wapnianom pozostała jeszcze walka o ósmą lokatę z kolegami z pierwszego zespołu, którą także przegrali. Półfinałowe batalie nie obfitowały w bramki. Skromie 1:0 Nielba pokonała Leśnika, a w meczu Junior - MKS, po bezbramkowym remisie konieczne były rzuty karne, które lepiej wykonywali piłkarze z Trzemeszna. Piąte miejsce po zwycięstwie nad Spartą wywalczyli zawodnicy z Grochowisk Ks. Najniższe miejsce podium zajął Leśnik, pokonując Juniora. W finałowej potyczce również w regulaminowym czasie zabrakło bramek. Czekały nas zatem kolejne rzuty karne, które były też pojedynkiem dwóch najlepszych bramkarzy turnieju. Górą okazał się Maciej Woźniak z Nielby i, oprócz zwycięstwa w całym turnieju, zgarnął również statuetkę dla Najlepszego golkipera. Tytuł Króla strzelców powędrował do jego klubowego kolegi Eryka Mielcarka. Najlepszym zawodnikiem został Jakub Rabuliński z Grochowisk Księżych.

Przy turnieju bezinteresownie pomagali rodzice, rodzeństwo i znajomi Trampkarzy, za co serdecznie dziękujemy.

1. Nielba Wągrowiec.
2. MKS Trzemeszno.
3. Leśnik Margonin.
4. Junior Koziegłowy.
5. LZS Grochowiska Księże.
6. Sparta I Złotów.
7. Sparta II Złotów.
8. Unia I Wapno.
9. Unia II Wapno.

Król strzelców: Eryk Mielcarek (Nielba Wągrowiec - 5 bramek).
Najlepszy zawodnik: Jakub Rabuliński (LZS Grochowiska Księże).
Najlepszy bramkarz: Maciej Woźniak (Nielba Wągrowiec).
Nagroda Fair Play: Łukasz Osiecki (Nielba Wągrowiec).