Huragan zmiótł rywali

Turniej Juniorów Młodszych był wewnętrzną rywalizacją drużyn z województwa wielkopolskiego. Wśród ośmiu drużyn po dwóch przedstawicieli mieli gospodarze oraz Nielba Wągrowiec. Jednak Unia i Nielba kończyły rozgrywki grupowe w diametralnie odmiennych nastrojach. Wapnianie zarówno w grupie A jak i B nie zdobyli punktu, natomiast wągrowczanie uplasowali się na miejscu pierwszym i drugim. W grupie B lepszym bilansem bramkowym wyprzedził wągrowczan Huragan Młynkowo.
W ćwierćfinałach Nielba I i Huragan łatwo odprawili z kwitkiem dwie drużyny gospodarzy; podobnie zrobiła Tarnovia z Nielbą II. Mecz UKS Zdziechowa z Sokołem był tak wyrównany, że zakończył się rzutami karnym, z którymi lepiej poradzili sobie zawodnicy z Damasławka.
Sokoły również w półfinale doprowadziły do karnych; tu jednak górą okazała się ekipa z Młynkowa. W drugim meczu Nielba nie dała szans Tarnovii.
Mecz o trzecie miejsce minimalnie (do czego zdążył nas przyzwyczaić) rozstrzygnął na swoją korzyść Sokół. W finale Huragan prowadził już 2:0, jednak nie wystarczyło to do pokonania Nielby w regulaminowym czasie. Wągrowczanie ulegli jednak rywalom w rzutach karnych. Nielbistom nie pomogła znakomita skuteczność Eryka Mielcarka (12 bramek w turnieju), gdyż na przeciwko mieli (jak się później okazało) najlepszego bramkarza turnieju - Eryka Dyczkowskiego.

Turniej sędziował Jarosław Michalski (KS OZPN w Pile).

1. Huragan Młynkowo
2. Nielba I Wągrowiec
3. Sokół Damasławek
4. Tarnovia Tarnowo Podgórne
5-8. Nielba II Wągrowiec, UKS Zdziechowa, Unia I Wapno, Unia II Wapno.

Król Strzelców - Eryk Mielcarek (Nielba I Wągrowiec - 12 bramek).
Najlepszy Bramkarz - Eryk Dyczkowski (Huragan Młynkowo).

Wyróżnieni w swoich drużynach:
- Dawid Kujat (Huragan Młynkowo)
- Wiktor Pawlak (Nielba I Wągrowiec)
- Jakub Kaczmarek (Sokół Damasławek)
- Maksymilian Wentland (Tarnovia Tarnowo Podgórne)
- Adam Brzeziński (Unia II Wapno)
- Gracjan Wysocki (Nielba II Wągrowiec)
- Mateusz Adamski (UKS Zdziechowa)
- Kacper Jucha (Unia I Wapno).